ПАРТИИ

edinstvenamakedonija.mkrodina.org.mklevica.mkintegra.org.mkintegra.mkglaszamakedonija.mk
Амнестијата на Јакимовски е срамна – секој што згрешил мора да одговара Амнестијата која со закон ја доби Стевче Јакимовски е срамна и понижувачка за жителите на Општина Карпош. Секој градоначалник, но и функционер што згрешил мора најстрого да биде казнет.
Амнестирањето на делата на Стевче Јакимовски, но и самиот Закон за ...
СДСМ и ДПМНЕ здружено ќе го легализираат криминалот направен со дивоградбите РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ
Ако малку подобро се погледне законското решение за дивоградбите, кое на јавноста и беше понудено, а каде што како објекти за легализација се вброени и „базените“, јасна е тенденцијата за легализација на приватниот интерес – луксузот и ...
(Видео) Апасиев за законот на Филипче – сиромашните ќе умираат, богатите ќе се лечат Овој закон е издејствуван под притисок на јавноста и конкретно под притисок на Левица, затоа што неколку дена пред овој закон да биде поднесен, Левица поднесе специјален закон за утврдување на максимални цени за болничко лекување за Ковид 19 – ...
(Видео) Левица поднесе Предлог-закон за намалување на платите на уставните судии СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ
 
Прес конференција на пратеникот Борислав Крмов по повод Предлог-законот на Левица за намалување на платите на уставните судии.
Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до претседателот на Собранието на Република Македонија, поднесоа Предлог-закон за ...
9-ти МАЈ ДЕН НА ПОБЕДА НАД ФАШИЗМОТ ИЛИ ДЕН НА ПОВАМПИРЕНАТА ЕВРОПА (ЕУ) Пишува Елизабета Чингарова Матевска
На 9-ти мај 2021година се навршуваат 76 години од крајот на најкрвавата, најскапа, најразорувачка, најраспространета војна во светот, започнта од темните сили на фашизмот. А веќе актуелно, наголемо се повампирени и активирани темните сили на фашистичкиот ...
Единствена Македонија: Ќе ја разгледаме правната можност за испитување на психичката способност на Пендаровски за... Вчерашното симптоматично однесување на Стево Пендаровски после средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски отвора сомнеж дека постојат случаи кои влијаат врз душевната состојба на Пендаровски.
Стево Пендаровски на 29 април изјави дека осудените за 27 април не се терористи ...
ДЕН НА МАКЕДОНСКАТА АЗБУКА Р Е Ш Е Н И Е
На Антифашиското собрание на народното ослободуене на Македонија за заведуене на македонскиот јазик како службен јазик во македонската држава
2 август 1944 г.
Член 1
Во македонската држава како службен јазик се заведуе ...
(Видео + Фото) Бачев се поклони на гробот на Гоце Делчев: Нема да дозволиме Гоце...
Изјава, Единствена Македонија
проф. д-р Јанко Бачев, претседател на Единствена Македонија
Скопје, вторник, 4 мај 2021 година
По повод 118 години од смртта на Гоце Делчев, делегација на Единствена Македонија во состав Јанко Бачев претседател на партијата, Ацо Николовски генерален ...
НЕМА НИКАКВА КОМПАТИБИЛНОСТ ВО ДЕЛУВАЊЕТО НА ИСТОРИСКИТЕ КОМИСИИ НА ФРАНЦИЈА-ГЕРМАНИЈА СО МАКЕДОНИЈА-БУГАРИЈА, НАПРОТИВ ! Пишува Елизабета Чингарова Матевска
Посветено на Гоце Делчев (Ѓорѓи Николов Делчев, (Кукуш, 4 февруари 1872 – Баница, 4 мај 1903)
Во последната изјава, пред неколку дена, на претседателот на македонската страна од историската комисија помеѓу Македонија и Бугарија, не знам по кој пат слушнавме, ‘‘Нема никакво ...
Велигденска честитка од Бачев: Преку Христос божјата љубов победи над божјиот гнев, преку македонскиот народ... Честитка, Единствена Македонија
проф. д-р Јанко Бачев, претседател на Единствена Македонија
Скопје, недела, 2 мај 2021 година
Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден упати честитка до православните верници во Македонија и ...
Бачев го честита 1 Мај: Тажно е со работниците, бандитите од власта стануваат најголеми капиталисти... Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев на работниците им го честита 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот.
-„Во име на Единствена Македонија и во свое лично име дозволете ми најпрво да ви го честитам 1-ви Мај и истовремено да ...
ЗАПАДНИ ИЛИ МАКЕДОНСКИ ВРЕДНОСТИ, ПРАШАЊЕТО Е СЕГА!? Колумна Зоран Јованчев, Претседавач на Родина Македонија
На нашата народна телевизија, која треба да е сервис на македонската култура, традиција и вредности, започнаа да се емитуваат одвратните системи на геј-лезбо-трансексуалната западна глобалистичка секта.
Едукативен блок на Македонска Радио Телевизија (МРТ)На ...
Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души.
 
Линк до видеото
 
Бидете ни благословени!
...
Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис  
Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис во собраниска процедура и Попис 2021
 
Почитувани,
Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес конференција на ИНТЕГРА – МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА. 
На прес конференцијата ќе ...
Семинар: „Од идеја до мерливи резултати“ Семинар: „Од идеја до мерливи резултати“
 
Датум: 30 ноември 2019
Почеток: 10:00 – 15:00 ч.
Времетраење на семинарот: Еднодневен, четири презентации од 45 мин, со паузи
 
Цели:
Со реализација на семинарот се реализира основната цел на проектот: едукација ...

Load More