Единствен Македонија.mkЕдинствена Македонија (youtube)Родина МакедонијаРодина Македонија (youtube)ЛевицаЛевица (youtube)Интегра 1Интегра 2Глас за МакедонијаПОДЕМГРОМ
Уште една жртва на системот: после Тони Сали почина и Мемет Камбер – лице без...
Уште една жртва на системот: после Тони Сали почина и Мемет Камбер – лице без...
Длабоко сме огорчени поради трагичната смрт на Мемет Камбер, лице на кое му беа ускратени основните права и пристапот до здравствена заштита, само затоа што ги немаше потребните документи за да го док ...
ЦЕНЗУСОИДНИОТ НИ ПРЕЦЕДНИК, РЕКОЛ-ПОРЕКОЛ Докажаниот дуализам, во контекст на негово колебање и континуирано менување на личните ставови, на цензусоидниот претЦедател на северЏГанија, се потврди и во темата, контроверзниот договор со „Бехтел ...
Поради бизнис врските во политката – повторна експлоатација на песок на Пчиња
Поради бизнис врските во политката – повторна експлоатација на песок на Пчиња
Вчера пратеникот од Левица, Борислав Крмов и портпаролот на партијата, Амар Мециновиќ повторно беа помеѓу жителите на селата Горно и Средно Коњари, кои продолжуваат да се соочуваат со голготата која и ...
ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ЗАПАДНИТЕ УЦЕНИ! (КОЈ ФАКТОР Е БЕЛАТА КУЌА?) Не престануваат уцените и понижувањата од западните сили кон македонскиот народ во сопствената држава!
Повторно се редат разно разни емисари од САД, Германија, западните земји, за ново понижување, ...
ЕУ и САД против демократијата во Македонија ја поддржуваат бугаризацијата
ЕУ и САД против демократијата во Македонија ја поддржуваат бугаризацијата
Демократијата како систем на управување промовиран и застапуван од ЕУ и САД, согласно кој таа е општествено уредување каде што врховната моќ му е дадена на народот, во односот кон Македонија не важи!
...
Заради СДС цената на струјата расте
Заради СДС цената на струјата расте
Од 1-ви јули, СДС најавува покачување на стапката на ДДВ за струја од 10% на 18% и според неа, стапката постепено ќе се зголемува, иако е сè поизвесно дека ова ќе биде нагло покачување за 8%. Со ова ќ ...
II СОБРАНИЕ НА ПОЛИТИЧКАТА ПАРТИЈА РОДИНА МАКЕДОНИЈА
II СОБРАНИЕ НА ПОЛИТИЧКАТА ПАРТИЈА РОДИНА МАКЕДОНИЈА
Ја известуваме јавноста дека на ден 20.05.2023 година, во седиштето на Родина Македонија, во центарот на градот Скопје, се одржа второто Собрание на политичката партија Родина Македонија.
На седниц ...
БРИТАНСКОТО ГЕЈМ ШОУ „ГОЛА ПРИВЛЕЧНОСТ“ ДОЈДЕ И ВО МАКЕДОНИЈА НА КАНАЛ 5! КОЛУМНА НА ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ, ПРЕТСЕДАВАЧ СО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА
Британското шоу „Гола привлечност“, започна да се емитува и на Канал 5. Да, во вечерните часови, но реклами за него ...
Трибина на ПОДЕМ: развој на ...
Трибина на ПОДЕМ: развој на ...
Во хотел “Милениум“ во Битола, партијата на обединети демократи на Македонија-ПОДЕМ, Организацијата на жени и Комисијата за образование при ОО ПОДЕМ Битола организира трибина насловена “Развој на емоц ...
Родина Македонија Политичка партија
РОДИНСКИ РАЗГОВОРИ, 12.05.2023 (петок), 21:30
Родина Македонија Политичка партија
РОДИНСКИ РАЗГОВОРИ 05.05.2023 (петок) 21:30
Ако за над 200.000 Македонци во Бугарија нема место во нивниот устав зошто би требало... СООПШТЕНИЕ Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ на својата редовна седница на Извршниот Одбор, одржана на 10.04.2023 година, ја разгледа поканата од Министерството за Правда за учеството во работна ...
IV КОНГРЕС НА ПОДЕМ “OБЕДИ...
IV КОНГРЕС НА ПОДЕМ “OБЕДИ...
Ве известуваме дека Партијата на Обединети Демократи на Македонија – 
ПОДЕМ, во 30.10.2022, го одржа Четвртиот Конгрес (“Обединети за стабилна 
Македонија”), во големата сала на Народниот театар в ...
Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души.
& ...
Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис  
Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис во собраниска процедура и Попис 2021
 
Почитувани,
Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес кон ...
Семинар: „Од идеја до мерливи резултати“ Семинар: „Од идеја до мерливи резултати“
 
Датум: 30 ноември 2019
Почеток: 10:00 – 15:00 ч.
Времетраење на семинарот: Еднодневен, четири презентации од 45 мин, со паузи
 
Цели:
Со реал ...
Институтот Интегра – членка на SALLUX
Институтот Интегра – членка на SALLUX
На 13 јуни 2019 година, на осмото Генерално собрание на членките на SALLUX што се одржа во Будимпешта како полноправен член беше примен и ИНТЕГРА – Институтот за вредносна и доблесна политика од Макед ...

Load More