Единствен Македонија.mkЕдинствена Македонија (youtube)Родина МакедонијаРодина Македонија (youtube)ЛевицаЛевица (youtube)Интегра 1Интегра 2Глас за МакедонијаПОДЕМГРОМ
Родина Македонија Политичка партија
РОДИНСКИ РАЗГОВОРИ, 1.12.2023 (петок), 21:30
(Видео) ИНТЕРВЈУ НА СИМОНОВ ЗА ИНФОМАКС Интервјуто на Александар Симонов, координатор на Сектор за надворешна политика на Левица, за Инфомакс во емисијата „Тешки муабети“ од 30.11.2023 погледнете го на нашиот Јутјуб канал:
The post (В ...
Касами повика на рушење на уставниот поредок – ОЈО итно да постапи
Касами повика на рушење на уставниот поредок – ОЈО итно да постапи
Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на Албанија, упати јасна ИРЕДЕНТИСТИЧКА ПОРАКА, ...
ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: Реакција на Родина Македонија по повод Триесеттиот Министерски Совет на Организацијата за безбедност... The post ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: Реакција на Родина Македонија по повод Триесеттиот Министерски Совет на Организацијата за безбедност и соработка во Европа, ОБСЕ. appeared first on Родина Македонија.
Активисти на Левица поднесоа кривична пријава за борбите со кучиња во Охрид
Активисти на Левица поднесоа кривична пријава за борбите со кучиња во Охрид
Откако СВР Охрид и ЈО Охрид не се одважија по допрен глас да постапат во однос на борбите на кучиња кои се организираат и одржувааат во континуитет на оградена јавна површина, ринг, – активисти од Лев ...
(Видео) Крмов: Арбен Адеми за дивеењето во собрание не плати никаква штета (Гостување на пратеникот Борислав Крмов од Левица во емисијата „Аргумент плус” на ТВ 24.)
„Зборуваме за пет монитори и еден микрофон кој тие ги ценат 9.600 евра, додека имаме ситуација на диве ...
РОДИНСКИ РАЗГОВОРИ, 1.12.2023 (петок), 21:30 ТЕМА:
ДИКТАТУРАТА НА КУРТО$МУРТО СИСТЕМОТ И СЛЕПИОТ ПАТ ЕУ И НАТО
УЧЕСНИЦИ:
ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ – Претседавач на Претседателството на Родина Македонија
ТОМЧЕ ШИРКОВ – Заменик Претсе ...
ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: Поддршка за пратениците на Левица во Собранието на Република МакедонијаПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: The post ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: Поддршка за пратениците на Левица во Собранието на Република МакедонијаПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: appeared first on Родина Македонија.
РОДИНСКИ РАЗГОВОРИ, 17.11.2023 (петок), 21:30 ТЕМА:
ПЛАТФОРМА ЗА КОАЛИЦИРАЊЕ НА ПРВИОТ НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕЛО МАРКОВСКИ
УЧЕСНИЦИ:
ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ – Претседавач на Претседателството на Родина Македонија
ВЕЛО МАРКО ...
Реакција на ГРОМ по вчерашниот инцидент во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ, најостро реагира и го осудува синоќешниот инцидент на господинот Исмет Рамадани во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5. Изненадени сме што овој господин ...
Почитувани сограѓани,
на предлог на владејачките партии, во експресна постапка, како да нема утре, без јавна експертска и компаративна расправа, Собранието го измени Кривичниот законик и драстично ги ...
Реакција за настаните на Кл... Почитувани сограѓани,
Oткако еминентни медиуми со години пишуваа за сомнежи за организирана кражба на лекови од клиниката за Онкологија, деновиве обвинителството конечно презема чекори како прв пат да ...
Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души.
& ...
Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис  
Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис во собраниска процедура и Попис 2021
 
Почитувани,
Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес кон ...
Семинар: „Од идеја до мерливи резултати“ Семинар: „Од идеја до мерливи резултати“
 
Датум: 30 ноември 2019
Почеток: 10:00 – 15:00 ч.
Времетраење на семинарот: Еднодневен, четири презентации од 45 мин, со паузи
 
Цели:
Со реал ...
Институтот Интегра – членка на SALLUX
Институтот Интегра – членка на SALLUX
На 13 јуни 2019 година, на осмото Генерално собрание на членките на SALLUX што се одржа во Будимпешта како полноправен член беше примен и ИНТЕГРА – Институтот за вредносна и доблесна политика од Макед ...

Load More