Единствен Македонија.mkЕдинствена Македонија (youtube)Родина МакедонијаРодина Македонија (youtube)ЛевицаЛевица (youtube)Интегра 1Интегра 2Глас за МакедонијаПОДЕМГРОМ
5 ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ НА 30-ти СЕПТЕМВРИ 2018 ГОДИНА И ТРИТЕ НЕ! Референдумите се највисокиот институт во едно демократско општество. Тие се репрезент на волјата на нацијата под која сите општествени чинители треба да се подвигнат. Посебно политичките партии, како ...
(Видео) ИНТЕРВЈУ НА МЕЦИНОВИЌ ЗА ИНФОМАКС: Со Левица на власт Македонија ќе добие алтернатива – Левица ќе води поинтелигентна политика, геополитичката ситуација во светот се менува. Додека Западот се однесува со нас како со потчинети, Кина води пријателска политика со земјите со кои соработува ...
(Видео) Мециновиќ: Тие кои заработуваат на маката на народот да се оданочат – за нив... Дел од гостувањето на портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ во ,,Тешки муабети”
,,Прво, не се зборува како се полни нашиот буџет, тој генерално се полни со данок на додадена вредност &# ...
30-ТИ СЕПТЕМВРИ, ТРИТЕ ИСТОРИСКИ НЕ ЗА СПАС НА МАКЕДОНИЈА,МАКЕДОНСКО,МАКЕДОНЦИ УЧЕСНИЦИ:
ТОМЧЕ ШИРОВ, ЧЛЕН НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА
ТОДОР ПЕТРОВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СМК
КРИСТИЈАН ПЛОТНИКОВ, ДЕСНА
Во живо на нашиот јутуб канал.
The post 30-ТИ СЕПТЕМВРИ, Т ...
По иницијатива на Левица, Уставниот суд ги поништи „двојазичните изводи“
По иницијатива на Левица, Уставниот суд ги поништи „двојазичните изводи“
Откако Левица, преку претставка, го оспори Упатството за водење матични книги донесено од Министерство за правда, Уставниот суд одлучи да поведе постапка по истата – со што се застана на патот н ...
(Видео) Апасиев: Џафери ќе добие претставка пред антидискриминаторска комисија за кршење на право на пратенички... Процедурално обраќање на пратеникот од Левица – Димитар АПАСИЕВ на денешната собраниска седница
„Милион пати досега сме кажале дека редоследот за пратенички прашања е НЕПРАВИЧЕН и заради ...
УСТАВНИОТ СУД ОДАМНА Е НЕНАДЛЕЖЕН СУД! Уставниот суд одлучи дека е ненадлежен за Преспанскиот договор. Оваа одлука не е изненадувачка, бидејќи одамна овој суд е ненадлежен за кршењето на Уставот и е ставен целосно во служба на туѓите интер ...
РОДИНСКИ РАЗГОВОРИ, 22.9.2023 (петок), 21:30 ТЕМA: „КОНТИНУИРАНОТО ПОНИЖУВАЊЕ НА МАКЕДОНЦИТЕ И КАКО ТОА ДА ПРЕСТАНЕ“!?
УЧЕСНИЦИ:
ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ, ПРЕТСЕДАВАЧ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА
ТОМЧЕ ШИРОВ, ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАВАЧ НА П ...
Почитувани сограѓани,
на предлог на владејачките партии, во експресна постапка, како да нема утре, без јавна експертска и компаративна расправа, Собранието го измени Кривичниот законик и драстично ги ...
Реакција за настаните на Кл... Почитувани сограѓани,
Oткако еминентни медиуми со години пишуваа за сомнежи за организирана кражба на лекови од клиниката за Онкологија, деновиве обвинителството конечно презема чекори како прв пат да ...
Новогодишно обраќање на лидерот на ИНТЕГРА Нека е благословена 2021 година, нека благодатта и милоста Божја ги допре срцата на нашиот народ македонски, на сите Вас драги наши, а претстојните Божиќни празници ги израдуваат Вашите срца и души.
& ...
Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис  
Прес конференција на ИНТЕГРА за Предлог Законот за попис во собраниска процедура и Попис 2021
 
Почитувани,
Ве покануваме да ја проследите, а воедно и да известите за претстојната прес кон ...
Семинар: „Од идеја до мерливи резултати“ Семинар: „Од идеја до мерливи резултати“
 
Датум: 30 ноември 2019
Почеток: 10:00 – 15:00 ч.
Времетраење на семинарот: Еднодневен, четири презентации од 45 мин, со паузи
 
Цели:
Со реал ...
Институтот Интегра – членка на SALLUX
Институтот Интегра – членка на SALLUX
На 13 јуни 2019 година, на осмото Генерално собрание на членките на SALLUX што се одржа во Будимпешта како полноправен член беше примен и ИНТЕГРА – Институтот за вредносна и доблесна политика од Макед ...

Вчитај уште